#15 Arkadiusz Jakubik – „Rządzą nami jaszczury”

Czy „Strach XXI wieku” jest proroctwem? Jak bardzo płaska jest ziemia? Kto zbudował Pałac Kultury? I co z tym wspólnego mają jaszczury? A także gdzie leży przyszłość branży muzycznej i dlaczego sto lat temu lewica miała więcej werwy? Na tym nie koniec atrakcji, spytamy bowiem czy Kum Kaplica był z tych… Siemiątkowskich. Naszym gościem jest aktor, reżyser, frontman grupy Dr Misio – Arkadiusz Jakubik, ojciec bardzo zdolnych dzieci.

Continue reading

#47 Anna Dzieduszycka – „Głaskanie zabronione!”

Kto klękał przed nią w Ameryce? Jak wspomina galę oskarową i hollywoodzkie bankiety? Kiedy dostała pierwszą prawdziwą sukienkę? Oraz dlaczego film „Sukienka” ma smutne zakończenie i komu to przeszkadzało? Z tej rozmowy dowiecie się także w jaki sposób rozpocząć karierę filmową… na przystanku tramwajowym. Na nasze pytania odpowiada aktorka – Anna Dzieduszycka.

Continue reading

#80 Tomasz Raczek – „Stanowski, Playboy i cancel culture”

Tomasz Raczek opowiada o wolności twórczej, którą cieszy się w Kanale Zero. Mówi także o hejcie, który spotkał go we własnym środowisku, kiedy zdecydował się na współpracę z Krzysztofem Stanowskim. Z tej rozmowy dowiecie się także, dlaczego telewizja przegrywa z YouTube’em i gdzie dzisiaj pracują najbardziej twórczy ludzie w mediach. Oczywiście nie zabraknie również wspomnień o anarchiście Zygmuncie Kałużyńskim.

Continue reading