Goście

Marcin-Meller-150Marcin Meller – redaktor naczelny PLAYBOYA, prowadzący program „Drugie śniadanie mistrzów” w TVN24. Człowiek wielu talentów i twarzy. Tutaj na zdecydowanie pierwszym miejscu pośród „Gości” i to nie tylko dlatego, że jest naszym playboyowym szefem. Jedynka należy mu się jako współautorowi kilku zamieszczonych na tej stronie wywiadów. Ponadto polecamy jego przełomową dla historii kontaktów PLAYBOYA z polskim feminizmem rozmowę (tym razem tylko w cztery oczy) z Kazimierą Szczuką.

fot. Krzysztof Opaliński

Piotr Szygalski – dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny. Przez wiele lat związany był z Radiem Wawa. Współpracował też z takimi tytułami jak: „Machina”, „Maxim” i „Playboy”, a także dla odmiany – „Filipinka”. Od kilku lat wierny TVP, w której nieustannie prowadzi magazyny kulturalne – „Ulice Kultury”, „Dzięki Bogu Już Piątek” i „Kulturalni”. Od niedawna w zupełnie nowej dla siebie roli. Po raz pierwszy w zawodowym życiu stoi obok kobiety – Moniki Richardson w programie „Wstęp Wolny”. Możecie u nas przeczytać m.in. wywiad Piotrka (wespół z Marcinem i Łukaszem) z Andrzejem Stasiukiem.

Rafał Księżyk – w redakcji PLAYBOYA zastępca naczelnego. Wolne chwile poświęca słuchaniu muzyki, wychodząc z założenia, że to najlepszy sposób na porządkowanie lub demontowanie otoczenia i utrzymywanie właściwej kondycji psychicznej. Kiedy usłyszy coś ciekawego, lubi o tym napisać. A czasem porozmawiać… Na naszej stronie polecamy wywiad Rafała z Robertem Brylewskim.

.

.

Dlaczego akurat ten dziennikarsko-redakcyjny duet etatowców „Playboya” przeprowadził rozmowę z seksuologiem Andrzejem Depką, domyślcie się sami… ;-)

Magda Łobodzińska – sekretarz redakcji PLAYBOYA, wcześniej związana z kilkoma tytułami, m.in. z polską edycją magazynu „Max”, w którym pracę wspomina z sentymentem. Prywatnie kura domowa oddana dwójce swoich dzieci. Czuje się absolutnie wyróżniona, że to ją poproszono o rozmowę z profesorem Andrzejem Depko – w dodatku w duecie z największym redakcyjnym uwodzicielem.

Marcin Klimkowski – rocznik 1975. Warszawiak z urodzenia i poglądów. Dziennikarz „Życia Warszawy” i „Wprost”, a od 8 lat reporter PLAYBOYA. Od czasu do czasu pojawia się też na antenie TV, jako spec od motoryzacji, wcześniej w TVN Turbo, a ostatnio Polsat Play. Program nazywa się „Autonomia”. A także gościnnie w rozmaitych periodykach kolorowych. Fanatyk muzyki, a konkretnie jej najbardziej ekstremalnej odmiany, czyli heavy metalu. Jeśli chce odsapnąć od hałasu, słucha grunge’u i hard rocka. Od dwóch lat zapalony biegacz, chyba jeden z niewielu, który przebiega 10 km dziennie, a wciąż nie może rzucić palenia. Zwolennik teorii, że osobowość najlepiej opisują przedmioty, które można znaleźć wokół opisywanego. W jego przypadku są to: iPhone, krótkie bojówki, srebrna biżuteria i mnóstwo książek, zwłaszcza historycznych. Żonaty, dwójka dzieci.

Wiktor Świetlik – jako komentator dziennika „Polska” zajmuje się polską polityką, i ze smutkiem stwierdza, że coraz trudniej wydobyć z niej rzeczy ważne. Nawet znowu zaczął interesować się piłką nożną, która już od lat go nudziła. Ofertę przeprowadzenia wywiadu z Jadwigą Staniszkis dla PLAYBOYA przyjął z wielką radością. To dobre łamy, by porozmawiać o tym co naprawdę ważne – naszych życiowych wyborach.

.

Monika Łukasiewicz – jest lekarzem, specjalizuje się w ginekologii i położnictwie. Seksuologia to zarówno pasja, jak i zawód. Lubi pisać o seksie i jeździć na kongresy.

Kiedy profesor Zbigniew Lew-Starowicz – który jest moim guru i jednocześnie szefem w Pracowni Seksuologii Klinicznej i Sądowej – zgodził się na wywiad ze mną, był pewny, że zgubię dyktafon i rozmowa nigdy się nie ukaże. Jednak los postanowił inaczej. I Monika, nie tylko pogadała ze swoim Mistrzem, ale też zadała mu kilka nurtujących ją od zawsze pytań…

Alex Kłoś – urodzony 6 czerwca 1966 r. w Warszawie. Warszawiak od pokoleń. Żona Gosia, córka Pola. Z wykształcenia magister prawa, z zawodu reporter. W młodości rockndrolowiec. Współpracownik „Gazety Wyborczej”. Współtwórca komiksu reporterskiego „Komiks W-wa” i scenarzysta filmu dokumentalnego „Grzesiuk, chłopak z ferajny”. Na naszej stronie możecie przeczytać wywiad Alexa Kłosia z Grzegorzem Rosińskim.

.

.

Mariusz Urbanek – bajkopisarz, felietonista i reporter. Biograf Tyrmanda, Kisiela, Tuwima, Wieniawy-Długoszowskiego i Waldorffa (książka „Waldorff. Ostatni baron Peerelu” już w październiku!). Wrocławianin z wyboru i (raczej) na zawsze. Związany z redakcją miesięcznika „Odra” i „Gazetą Wyborczą”. Polecamy jego wywiady z Markiem Krajewskim oraz Johnem Cleesem.

.

.

Grzegorz Brzozowicz – dziennikarz popkulturowy. Można go zobaczyć w TVP Kultura w cotygodniowym programie „Tygodnik Kulturalny”. Od trzech lat na stałe związany z platformą nowej generacji „N”. Obecnie pisuje w porywach natchnienia w „Dzienniku”, „Newsweeku” i oczywiście „Playboyu”. Wcześniej publikował w „Non Stopie”, „Gazecie Wyborczej”, był współzałożycielem pierwszej kultowej „Machiny”. Przez lata prowadził audycje radiowe m.in. „Radiostacja”, „Trójka” „kolor” „PIN”. W tym roku został jurorem Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Lubi jeździć na rowerze górskim i biegać na nartach (jak jest śnieg). Dla PLAYBOYA Grzegorz Brzozowicz przeprowadził rozmowę z Jimem Jarmuschem.

.

Agnieszka Drotkiewicz – (ur. 1981) ukończyła stosunki międzykulturowe oraz kulturoznawstwo na UW. Autorka powieści Paris London Dachau , Dla mnie to samo i Teraz. Razem z Anną Dziewit opublikowała dwa zbiory rozmów: Głośniej! Rozmowy z pisarkami oraz Teoria trutnia i inne (tu znalazł się playboyowy wywiad z Michelem Houellebecq’iem). Stale współpracuje z magazynem literackim „Lampa”. Publikuje m.in. w „Dwutygodniku”, „Wysokich Obcasach”, „Bluszczu”. W 2006 otrzymała stypendium Villi Decjusza w Krakowie, w 2009 Literarische Colloquium w Berlinie. W sezonie 2009/2010 była kuratorką cyklu spotkań literackich „Daleko od Wichrowych Wzgórz” w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Była nominowana do nagrody Paszport Polityki 2009 w kategorii literatura.

Anna Dziewit – (ur.1981) dziennikarka i recenzentka. Pracuje w radiu Chillizet i programie Dzień Dobry TVN. Współpracowała z „Gazetą Wyborczą”, „Polityką”, „Lampą”. Razem z Agnieszką Drotkiewicz wydała książki – Głośniej. Rozmowy z pisarkami i Teorie trutnia i inne. Jest wokalistką i gitarzystką zespołu rockowego Andy.

Na naszej stronie polecamy, przeprowadzony wspólnie z Agnieszką Drotkiewicz, wywiad z Jurijem Andruchowyczem.

.

.

Specjalne podziękowania należą się ponadto: Waciowi, który zaprojektował genialne logo, Dorocie Świderskiej, która nas wspomaga w trudzie i znoju, jakim jest codzienna aktualizacja „wywiadowców” oraz Marcinowi Poćwiardowskiemu, adminowi, który bez słowa sprzeciwu przyjmował nasze uwagi w rodzaju: „musi być jeszcze bardziej przejrzyście…” ;-)